Tehnosüsteemide kevadiste hoolduste aeg



Kevadiselt soojemate ilmade saabumisega on mõistlik kliimaseadmed ja -süsteemid hooldada ning häälestada suviseks perioodiks. Sellega on kursis enamus tehnosüsteemide valdajaid. Mida ja kui tihti tuleks hooldada ja millised tööd teostada? 

Alustuseks on teada oluline põhitõde automüüjate ja -hooldusmeeste käest, et kõik mis liigub, see ka kulub. Lootus, et kalli raha eest ostetud süsteem koos seadmega töötavad ilma hoolduseta igavesti, kaob kiiresti ning hilisemad kulud on tavaliselt suuremad.

Ventilatsioon Ventilatsiooniseadmete hoolduse välp sõltub palju ventileeritava hoone kasutusalast ja asukohast. Enamusele eramajadest piisab kahest hoolduse korrast aastas: kevadel ja sügisel. Koos seadme puhastamise ja mehhaaniliste ning elektriliste osade hooldusega vahetatakse ka filtrid. Enamus inimestest peabki filtrite vahetust hoolduseks, kuigi ventilatsiooni hooldus on palju enamat.

Paljudel ventilatsiooniseadmetel on erinevad suvised ja talvised režiimid, mida siis hoolduste käigus muudetakse vastavalt aastaajale.

Jahutus Talvisel perioodil Eesti kliimas jahutust enamasti ei kasutata. Erinevad jahutussüsteemid kas lihtsalt lülitatakse talveks välja või tihti ka lastakse veest tühjaks (näiteks vesijahutuse süsteemid). Kevade tulekuga on vaja jahutusseadmed käivitada, seadistada ja suveks töökorda seada.

Soojuspumbad Nii õhk-õhk kui ka õhk-vesi soojuspumbad on talvel palju tööd teinud ja hooneid kütnud. Nüüd on aeg seadmeid kontrollida, kas talvine kütteperiood on jätnud seadmetele ka oma jälje. Lisaks hooldusel tehtavatele tavapärastele tegevustele on sarnaselt ventilatsiooniseadmetele tihti vaja muuta ka aastaaegadest sõltuvaid töörežiime muuta. Hoolimata sellest, et maasoojuspumba välisosad asuvad aastaringselt maa all, vajavad ka need seadmed hooldust.

Lahendus Kui ka sinul on majas kliimaseadmeid, mis vajaksid hooldust või uuendamist, anna sellest meile märku epostile info@majakliima.ee ja sinu seadmed teenivad sind veel kaua.