Tehnosüsteemide audit aitab raha kokku hoida!Tehnosüsteemid ümbritsevad meid nii kodus, kontoris, kaubanduskeskustes kui ka mujal. Nende olemasolust sõltub meid ümbritsev kliima, tervis ja tihti ka mugavused. Oleme sellega harjunud ja kui mõni neist seadmetest ei tööta õigesti või lakkab üldse töötamast, tunneme ennast halvasti.

Millised süsteemid ja seadmed aga täpsemalt meile olulises hoones on, kaua need töötavad ning millised võivad olla aja- ning rahalised kulud mittetöötavate seadmete hankimisel, annabki vastuse tehnosüsteemide audit.

Energia kokkuhoid Tänapäevases Eestis, kus elektri ja gaasi hinnad on tegemas rekordeid, ülejäänud energiaallikate hinnad on samuti tõusutrendis ja kõik, alates majaomanikest ja lõpetades rentnikega, on hakanud otsima kulude kokkuhoiu kohta. Kas minu seadmed töötavad ökonoomselt? Kas saaks kütte, jahutuse, ventilatsioon, jne vajadust lahendada kuidagi soodsamalt? Audit annab ülevaate olemasolevast olukorrast ja annab võimaluse leida võimalusi süsteemide ökonoomsemaks muutmisel.

Tarneajad Oleme harjunud, et kui mõni seade ei tööta, saab selle kiirelt asendada. Uus reaalsus on aga pikenenud seadmete tarneajad, pikad tähtajad paigalduses ja problemaatiline saadavus ka varem laokaubana olnud materjalidele. Et planeerida paremini seadmete vahetust, tagada jahutuse töö suvel ja küte talvel, annab tehnosüsteemide audit ülevaate seadmete ja süsteemide olukorrast ja järelejäänud tööajast. Kunagi pole võimalik öelda täpselt, kas süsteemid töötavavad päeva või kaks aga orienteeruvat tööaega saab kindlasti hinnata.

Saadavus Epideemia on mõjutanud maailma väga erinevalt. Osad seadmed ja materjalid on turult kadunud, kaubamärkidest rääkimata. Uued versioonid ja mudelid peale tulnud. Tihti ei saa asendada katkiseid seadmeid nö üks-ühele vaid on vaja leida osalisi asendusi. Kui vaadata saadavust koos energia kokkuhoiuga siis kas me tahamegi katkiläinud seadet asendada sama seadmega? Eriti, kui seade või lahendus võttis palju energiat? Audit annab kõikidele nendele küsimustele vastused.

 

Süsteemide mittetöötamise aeg Kui kaob ära mõni funkstioon või ei tööta üksik mitteoluline seade, siis me ei pruugi seda tähelegi panna. Kui aga kaob ära kaubanduskeskuse ventilatsioon, maja küte või suurte klaasakendega büroo jahutus, loevad kasutajad tunde, millal jälle olukord taastub. Et selliseid olukordi vältida, on mõistlik oluliste seadmete ja süsteemide mittetöötamise aega vähendada ja planeerida vahetused ajale, kus see kliente kõige vähem segab.

Lahendus Näiteid ja põhjuseid auditi tellimiseks on hulga rohkem. Kui ka sinul on majas kliimaseadmeid ja -süsteeme, mis vajaksid ülevaatamist, hooldust või uuendamist, anna sellest meile märku epostile info@majakliima.ee ja aitame.